Blog Detail

Taryfa nocna Tauron

01 Lut 17
admin

No Comments

Wśród taryf energetycznych można wyróżnić taryfę nocną. Obowiązuje ona przeważnie w godzinach 22.00 do 6.00. Odbiorcy, którzy posiadają taryfę dwustrefową mają w trakcie obowiązywania taryfy nocnej tańszy prąd.

Wiele czynności można przełożyć na godziny, w których stawka za jedną kilowatogodzinę jest niższa. Przykładem takiej czynności jest włączenie pralki – wiele modeli posiada tzw. opóźnienie startu. Oczywiście taryfa dwustrefowa nie jest opłacalna dla osób, które sporadycznie będą przekładać pranie na późniejsze, nocne godziny. Trzeba też mieć na względzie to, że w pozostałych godzinach cena energii elektrycznej jest sporo wyższa, od tej która obowiązuje w przypadku taryfy jednostrefowej. W taryfie nocnej stawki w godzinach tzw. szczytu są wyższe o nawet 30-40%. Tańszy prąd po godzinie 22.00 do 6.00 jest spowodowany tym, że są to godziny poza tzw. szczytem.

Tauron ma w swojej ofercie taryfy nocne, a dokładnie taryfy dwustrefowe. Ceny w poszczególnych strefach taryfy dwustrefowej można znaleźć w cennikach Tauron.