Blog Detail

Tauron – taryfa nocna

30 Mar 17
admin
,
No Comments

Przejście na taryfę nocną może się okazać dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają piec akumulacyjny czy urządzenia posiadające funkcję timera.

Nocna taryfa

Taryfę nocną stworzono z myślą o osobach, które korzystają z urządzeń elektrycznych szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych – od 22.00 do 6.00. W takiej taryfie stawki w tych właśnie godzinach są niższe o 30-40% w porównaniu do pozostałych. Należy jednak pamiętać, że w pozostałych godzinach cena energii elektrycznej jest znacznie wyższa. Zatem jeśli wybierzemy taryfę nocną a większość naszego zużycia energii elektrycznej przypada na godziny od 6.00 do 22.00 to nasz rachunek za prąd może być gigantyczny. Zanim zmienisz taryfę dokładnie przemyśl, czy to po prostu ci się opłaci.

Dlaczego prąd w nocy jest tańszy?

Zadaniem dystrybutorów energii elektrycznej jest efektywne zarządzanie przepływem energii oraz dostarczanie energii do odbiorców końcowych. W porach nocnych zużycie prądu jest znacznie, znacznie mniejsze. Jest to tzw. poza szczyt. Mniejszy popyt to oczywiście niższa cena. Największy pobór energii elektrycznej notuje się w godzinach od 6.00 do 13.00 oraz od 16.00 do 22.00. Jest to tzw. szczyt.

Ceny energii Tauron

Tauron w swojej ofercie dla gospodarstw domowych ma oczywiście także taryfy dwustrefowe. Cenniki sprzedawcy znajdziecie na stronie Tauron.pl. Możesz się także skontaktować z sprzedawcą za pomocą Tauron kontakt.